26.09.2023

5 ciekawostek o skokach spadochronowych

Skoki spadochronowe to ekscytujący sport, który przyciąga wielu pasjonatów z całego świata. Choć trudno o kogoś, kto nie słyszał o tej dyscyplinie, okazuje się, że wciąż bywa zaskakująca! Poznaj pięć fascynujących faktów o skokach spadochronowych!

Ciekawostki o skokach spadochronowych, które Cię zaskoczą

1. Początki skoków spadochronowych

Pierwszy udokumentowany skok spadochronowy miał miejsce w 1797 roku, ale to niemal 150 lat później, w 1919 roku, Amerykanin Leslie Irvin skonstruował pierwszy spadochron sportowy. Od tego czasu skoki spadochronowe stawały się coraz bardziej popularne i bezpieczne, przyciągając setki tysięcy entuzjastów na całym świecie.

2. Najwyższy skok na świecie

W 2012 roku austriacki skoczek spadochronowy, Felix Baumgartner zyskał sławę na całym świecie, wykonując niesamowity skok z granicznej przestrzeni kosmicznej. Skok z wysokości 39045 metrów to jeden z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii skoków spadochronowych. Baumgartner pobił rekord prędkości spadania, osiągając 1357 kilometrów na godzinę podczas swobodnego spadania.

3. Skoki spadochronowe jako sport olimpijski

Wielu miłośników skoków spadochronowych marzy o tym, aby sport ten został uznany za dyscyplinę olimpijską. Choć póki co pozostaje to w sferze planów, wiele osób podejmuje starania, które mają umieścić skoki spadochronowe na liście dyscyplin olimpijskich. Kto wie, może w ciągu najbliższych lat zobaczymy skoczków na olimpiadzie?

4. Skoki tandemowe

Jeśli chciałbyś spróbować skoków spadochronowych, ale obawiasz się samodzielnego skoku, najlepszym wyjściem jest skok tandemowy. Skoczek jest połączony z instruktorem za pomocą specjalnej uprzęży, co umożliwia początkującym doświadczenie lotu w całkowicie bezpieczny sposób. To doskonały sposób na rozpoczęcie przygody ze skokami spadochronowymi. Skok w tandemie możesz oddać w naszych ośrodkach w Zielonej Górze i Częstochowie!

Oceń tą stronę!