14.11.2023

5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed pierwszym skokiem tandemowym

Otrzymałeś voucher na skok tandemowy w prezencie? A może zafundowałeś go sobie sam? Z pewnością nie możesz doczekać się tej wspaniałej przygody. W pełni to rozumiemy! Zanim wsiądziesz na pokład samolotu, by oddać swój pierwszy skok ze spadochronem z wysokości 4 kilometrów, warto dowiedzieć się nieco więcej o tej wyjątkowej dyscyplinie. Podrzucamy 5 faktów, o których powinien wiedzieć każdy skokowy nowicjusz!

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed pierwszym skokiem

1. Skok w tandemie wymaga przygotowania

Jednak spokojnie: nie jest ono szczególnie wymagające. Przed skokiem przejdziesz krótkie szkolenie, podczas którego dowiesz się przede wszystkim, jaką pozycję utrzymywać podczas lotu. Na lotnisku warto zjawić się we właściwym stroju, najlepiej swobodnym i sportowym oraz koniecznie w sznurowanym obuwiu.

2. Przeciwwskazania do skoku

Jak każdy sport, skoki tandemowe wiążą się z pewnymi przeciwwskazaniami. Należą do nich głównie ciąża, epilepsja, poważne schorzenia układu krwionośnego oraz kręgosłupa. Waga oraz wiek nie są przeciwwskazaniami do skakania!

3. Skoki tandemowe to bezpieczny sport

Wybierając renomowany ośrodek spadochronowy, możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. W Skoku Życia skoczysz z fachowcami z wieloletnim doświadczeniem, korzystającymi z najlepszego sprzętu.

4. Możesz utrwalić swój skok na zdjęciach i video

Chciałbyś mieć pamiątkę ze swojego skoku tandemowego? Wybierając jeden z 3 naszych pakietów, możesz skorzystać z usług filmowania i fotografowania swojego wyczynu!

5. Chcesz skakać samodzielnie? To możliwe!

Jeśli po pierwszym skoku poczujesz, że zakochałeś się w spadochronie, pamiętaj, że możesz wziąć udział w szkoleniu AFF. To specjalny kurs, dzięki któremu nabędziesz umiejętności praktyczne i teoretyczne, a także zezwolenie niezbędne do samodzielnego skakania.

Zapraszamy do rezerwowania skoków tandemowych na nowy sezon w Częstochowie i Zielonej Górze. Wiosna przyjdzie szybciej, niż się tego spodziewasz!

Oceń tą stronę!