17.01.2023

Czemu ludzie skaczą ze spadochronem?

Pytanie proste, a jednocześnie nie tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Co właściwie skłania gości naszego ośrodka do tego, by wykonać ten pierwszy skok? I co sprawia, że my sami chcemy powtarzać to tak często? Jako że regularnie rozmawiamy o tym z osobami, które nas odwiedzają, znamy odpowiedź na te pytanie. Przyczyn, dla których tak kochamy skakać, jest co najmniej kilka!

 

Co stoi za decyzją o pierwszym skoku?

1. Strach

Zgadza się – ludzie czasem chcą się bać. To dlatego odwiedzają domy strachów, oglądają horrory i robią inne rzeczy, których niektórzy nie rozumieją. Warto jednak pamiętać, że spadochroniarstwo to jeden z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych. Nie obejdzie się jednak bez adrenaliny, której tak wiele osób poszukuje w naszym ośrodku.

2. Walka z własnymi słabościami

Brak wiary w siebie, podatność na lęk, chęć udowodnienia innym odwagi – to niektóre powody, które zdradzają nam nasi goście. Skok spadochronowy to dla nich sposób na to, by pokazać sobie i światu, na co ich stać.

3. Spełnienie marzeń

Zgadza się: wiele osób od dawna marzy o tym, by szybować w przestworzach. W końcu nie ma w tym nic dziwnego; my, ludzie, rozmyślamy o tym od długich wieków. Skoki spadochronowe w tandemie nareszcie dają nam taką możliwość.

4. Chęć uczczenia ważnego wydarzenia

Regularnie gościmy klientów, którzy na skok zdecydowały się w ramach wieczoru kawalerskiego, okrągłych urodzin czy lukratywnego kontraktu w pracy. Dla niejednej osoby jest to świetny sposób na świętowanie.

5. Poszukiwanie nowej pasji

Czasem jeden skok w tandemie przeradza się w miłość, o której trudno zapomnieć. Wielu z naszych klientów odwiedziło nas więcej niż jeden raz, a nawet zdecydowało się na szkolenie AFF, by móc skakać samodzielnie.

Jak widać chęć zaznania rozrywki to wcale niejedyny i nie najczęstszy powód, dla którego nasi klienci decydują się na skok spadochronowy. Ten sport to coś znacznie więcej: najlepiej sprawdź sam, co zyskasz, poznając go lepiej. Zapraszamy do zakupu voucherów na skoki spadochronowe w nadchodzącym sezonie.