01.11.2021

Czy dziecko może skakać ze spadochronem?

Skoki spadochronowe stały się aktywnością na tyle popularną, że w naszym Centrum Skoków w Przylepie coraz częściej gościmy śmiałków w starszym wieku. Nikogo już nie dziwi widok emeryta, który decyduje się przeżyć coś zupełnie nowego. Równie często otrzymujemy pytanie: co z dziećmi? Czy maluchy także mogą pozwolić sobie na przeżycie takiej przygody? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Dziecko, a skok spadochronowy – Przylep

Z pewnością niejedną osobę zaskoczymy tym, że to nie wiek jest najważniejszym kryterium, wedle którego kwalifikujemy osoby do skoków w tandemie. Najistotniejsze kwestie to ogólny stan zdrowia klienta, jego waga oraz wzrost.

Przyjmuje się, że ze względów bezpieczeństwa, wzrost skoczka nie powinien być niższy niż 135 cm. Maksymalna waga pasażera to natomiast 105 kg. Oznacza to, że już dzieci w wieku około 8 lat mogą bez problemu oddać swój pierwszy skok spadochronowy!

Skok w tandemie – czy to bezpieczne?

To normalne, że rodzic podczas gdy jego pociecha oddaje skok spadochronowy, jest nieco zaniepokojony. W końcu nie na co dzień ma okazję obserwować ją setki metrów nad ziemią… Pamiętaj jednak, że skoki spadochronowe w tandemie to rozrywka całkowicie bezpieczna. 

Skok oddawany jest w towarzystwie instruktora, do którego dziecko jest przypięte za pomocą specjalnej uprzęży. My panujemy nad sytuacją, a Twoje dziecko ma okazję do podziwiania niezwykłych widoków i przezwyciężania barier. Prawda, że brzmi dobrze?

Skok spadochronowy jako prezent dla dziecka

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości związane z obecnością dziecka w Centrum Skoków Spadochronowych. Wszystkich rodziców zachęcamy do zakupu vouchera, który pociechy będą mogły wykorzystać z okazji takich, jak urodziny czy Dzień Dziecka. 

Jeśli Twoja pociecha marzy o szybowaniu w przestworzach, nie ma powodów do zwlekania Niezapomniana przygoda to najlepszy prezent, jaki możesz podarować dziecku. Kto wie, być może zaszczepisz w nim pasję do skoków spadochronowych?