12.07.2021

Jak zbudowany jest spadochron?

Skok spadochronowy w tandemie to najlepszy sposób na to, by poczuć się wolnym jak ptak. Dla nas, skoczków zawodowych, każda chwila w przestworzach to czyste szczęście i relaks. Wiemy jednak, że osoby stojące przed swoim pierwszym skokiem są podekscytowane, a jednocześnie pełne wątpliwości. „Czy TO na pewno mnie uniesie?”. „A co, jeśli spadochron się nie otworzy?”. Dowiedz się, jak zbudowany jest spadochron i pozbądź się tych obaw!

Czeka Cię pierwszy w życiu skok na spadochronie i odczuwasz lekki stres? Spokojnie: to zupełnie normalne! Zaręczamy, że po pierwszym skoku w tandemie pokochasz tę aktywność i będziesz chcieć tylko więcej. Zanim jednak to nastąpi, warto dowiedzieć się nieco więcej o wspaniałym wynalazku, który pozwoli Ci szybować w przestworzach.

Jak zbudowany jest spadochron? Najważniejsze informacje

„Spadochron” to tak naprawdę bardzo ogólne określenie na kompletny zestaw, który skoczek musi założyć przed oddaniem skoku. Tworzą go:

  • Uprząż z klamrami oraz taśmami,
  • Dwukomorowy pokrowiec – na spadochron główny i zapasowy.

Warto wiedzieć, że cała ta kompozycja wyposażona jest w specjalną instalację, która regularnie przechodzi swojego rodzaju techniczny przegląd. Mowa o ADD (Automatic Activation Device) – urządzeniu służącym do awaryjnego otwierania spadochronu zapasowego.

 

Jak produkowane są spadochrony?

Pewnie zauważyłeś, że spadochronu, w odróżnieniu od wielu innych akcesoriów sportowych, nie można kupić w zwykłym sklepie. Składaniem zestawów spadochronowych zajmuje się bowiem wykwalifikowany specjalista określany riggerem. Ponadto, to właśnie on regularnie dokonuje przeglądu wszystkich komponentów. Sprzęt w naszym centrum skoków w tandemie w okolicach Zielonej Góry przechodzi cykliczne badania, dlatego nie musisz przejmować się jego awaryjnością.

Skok w tandemie – Przylep. Dbamy o bezpieczeństwo

Ze spadochronem jest zupełnie tak, jak z samochodem: regularnie serwisowany i kontrolowany, będzie niezawodny i bezpieczny. Oczywiście, spore znaczenie mają również kompetencje kierującego. Zapisz się na skok w tandemie w Przylepie – u nas czekają na Ciebie profesjonalna obsługa i najlepszy sprzęt!

Oceń tą stronę!