19.05.2024

Jak zorganizować kurs AFF krok po kroku?

Kiedyś skakanie ze spadochronem uchodziło za aktywność wyłącznie dla wybranych. Na szczęście czasy się zmieniły i dziś z tej niesamowitej możliwości może skorzystać większość osób! Mało tego: samodzielne skakanie jest dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki. Tłumaczymy, jak uzyskać licencję skoczka spadochronowego poprzez kurs AFF.

Czym jest kurs AFF?

Kochasz skoki spadochronowe i chciałbyś wykonywać je całkowicie samodzielnie? Z pewnością ucieszy Cię informacja, że jest to możliwe! Droga do spełnienia marzenia wiedzie przez szkolenie AFF, z którego skorzystasz w renomowanych ośrodkach skokowych – w tym oczywiście również w Skoku Życia.

Szkolenie AFF (Accelerated Freefall) to przyspieszona nauka swobodnego spadania z opóźnionym otwarciem spadochronu. Kurs dedykowany jest osobom, które marzą o oddawaniu samodzielnych skoków spadochronowych i chcą nabyć ku temu niezbędne umiejętności praktyczne i oraz teoretyczną wiedzę.

Szkolenie obejmuje dwie części – naziemną i powietrzną, podczas których kursant we współpracy z doświadczonymi instruktorami poznaje tajniki bezpiecznego stosowania spadochronu, jego budowę i zasady zachowania się w powietrzu. Kurs kończy się egzaminem, którego pozytywny wynik skutkuje uzyskaniem licencji na samodzielne skakanie.

Czy każdy może zapisać się na kurs AFF?

Szkolenie AFF podlega podobnym ograniczeniom, co skoki spadochronowe w tandemie. Przyszły szkoczek powinien cechować się ogólnym dobrym stanem zdrowia i brakiem medycznych przeciwwskazań do wykonywania tego typu aktywności. Dodatkowo, aby zapisać się na kurs AFF uczestnik musi mieć ukończony 16. rok życia.

Jak zapisać się na kurs AFF?

Jeśli marzysz o samodzielnym skakaniu ze spadochronem, nie pozostaje nic innego, jak wziąć udział w profesjonalnym kursie AFF. Jak się do tego zabrać? To proste: skontaktuj się z naszym zespołem, a z radością przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę szkolenia! Kursy organizowane są w naszych ośrodkach przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Oceń tą stronę!