08.02.2021

Kiedy zaplanować skok w tandemie w lubuskim?

Zdecydowałeś się na skok spadochronowy i rozpoczynasz przygotowania. Jednym z ich elementów jest dobór najlepszego terminu tej wspaniałej przygody. Czy lato to jedyny dobry moment na skoki w tandemie? Dziś rozwiejemy kilka mitów związanych z najlepszym momentem na szybowanie w przestworzach.

Skok spadochronowy – kiedy jest najlepszy moment?

Skoki w tandemie w okolicach Zielonej Góry organizujemy od połowy marca do końca października. Jak widać, wybór właściwego momentu nie powinien stanowić problemu – skakanie jest możliwe przez większą część roku!

Wiele osób uważa, że skok spadochronowy najlepiej oddać przy słonecznej i przejrzystej aurze.  Warto pamiętać jednak o tym, że nawet w pochmurną pogodę skok w tandemie zaowocuje zapierającymi dech w piersiach widokami. Wyobraź sobie szybowanie pośród chmur!

Ograniczeniami, które stoją na przeszkodzie do oddania skoku spadochronowego, są bardzo zła pogoda uniemożliwiająca obserwowanie ziemi (mocne zachmurzenie, opady deszczu) oraz porywisty wiatr.

Skok spadochronowy w tandemie tylko latem?

Nie zrozum nas źle – najlepszy moment na skok wcale nie musi przypadać na miesiące letnie! Również wiosną i jesienią warto zaplanować skok w tandemie – lubuskie to jedno z najcieplejszych województw, dlatego na dobrą aurę możesz liczyć zarówno w kwietniu, jak i we wrześniu.

Warto śledzić prognozy pogody – jeśli w dniu, w którym planowałeś skakać, będzie zapowiadany deszcz, zawsze możesz zmienić termin przygody. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym na 2 dni przed skokiem.

Skoki w tandemie – Przylep. Jak się ubrać?

Organizując skok w tandemie w miesiącach wczesnowiosennych lub jesiennych, warto ubrać się odrobinę cieplej – sprawdzą się np. długie sportowe spodnie oraz T-shirt z długim rękawem. Ważne, aby ubranie było wygodne i nie krępowało Twoich ruchów. Chętnym proponujemy również specjalne kombinezony.

Skok spadochronowy w tandemie – wybierz swój moment!

Napisz do nas i już dziś zarezerwuj skok marzeń. Zaufaj – gdy raz skoczysz ze spadochronem, z pewnością prędko zechcesz powtórzyć tę przygodę. Możesz to robić tak często, jak zechcesz – każda pora roku ma swój urok!

Oceń tą stronę!