19.04.2022

Skok na spadochronie, a lęk wysokości

Marzy Ci się obserwowanie świata z lotu ptaka, a z drugiej strony paraliżuje Cię lęk wysokości? Pozwól, że przekonamy Cię, że akrofobia nie jest żadnym przeciwwskazaniem do wykonania skoku w tandemie. Jest wprost przeciwnie – skok spadochronowy może okazać się rewelacyjnym sposobem na to, by nareszcie wygrać z lękiem!

Skok spadochronowy w tandemie – również dla osób z akrofobią

Akrofobia, inaczej lęk wysokości, znana jest naszej ekipie bardzo dobrze. A to dlatego, że regularnie odwiedzają nas osoby, które jeszcze nigdy nie skakały na spadochronie, a strach w nich wywołuje nawet spojrzenie przez okno z wysokości 10. piętra. Mimo to zjawiają się w naszym Centrum Skoków Spadochronowych, zdobywają się na odwagę i… zmieniają się raz na zawsze. To nie żart!

Nie od dziś wiadomo, że akrofobia należy do problemów, które można skutecznie leczyć tzw. terapią szokową. Badania dowodzą, że eksponowanie osoby bojącej się wysokości na bodziec, który wywołuje strach, przynosi bardzo pozytywne rezultaty.

Jak działa to w przypadku skoku w tandemie? Po bezpiecznym wylądowaniu osoba z lękiem wysokości uświadamia sobie, że jej obawy były wyolbrzymiane. To z kolei przekłada się na większy komfort w wielu codziennych sytuacjach.

Skoki spadochronowe w tandemie – bezpieczeństwo u boku fachowców

Pamiętaj, że skok spadochronowy w tandemie to zabawa w pełni bezpieczna. Podczas lotu jesteś przymocowany do doświadczonego instruktora za pomocą specjalnej uprzęży. To właśnie on odpowiada za Twoje bezpieczeństwo i dba o to, aby skok był przede wszystkim rewelacyjną zabawą.

Bezpośrednio przed oddaniem skoku, przejdziesz krótkie szkolenie, które przygotuje Cię na wszystko, co czeka Cię w przestworzach. Wybierając skok spadochronowy w Przylepie, przeżyjesz przygodę życia i uświadomisz sobie, że strach przed wysokością ma jedynie wielkie oczy!

Nowy sezon to idealny czas na walkę z własnymi słabościami. Kup voucher już dziś i odwiedź nasze Centrum Skoków Spadochronowych!

Oceń tą stronę!