26.02.2021

Skok w tandemie – Lubuskie. Na czym polega? Jak się przygotować?

Często otrzymujemy od was pytanie, czym jest ów „tandem”? Co to znaczy, że ktoś oddaje skok w tandemie? Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości nowicjuszy i objaśnić, na czym polega ta technika skoków spadochronowych i jak się do niej przygotować.

 

Czym jest skok w tandemie?

Tandem to nic innego, jak skok spadochronowy oddany w towarzystwie instruktora, którego nazywamy tandempilotem. Tandempilot zajmuje się sterowaniem oraz oczywiście – bezpiecznym doprowadzeniem świeżo upieczonego skoczka na ląd.

Nie oznacza to jednak, że Ty – jako pasażer – nie masz wpływu na przebieg swojego lotu. Wręcz przeciwnie, gdy pierwsze emocje odrobinę opadną, możesz przejąć „stery”. Choć wiele osób rozpoczynających przygodę ze skokami nie jest sobie w stanie tego wyobrazić, gwarantujemy: możliwość pilotowania da Ci ogrom radości. A nasz instruktor będzie czuwał nad tym, abyście bezpiecznie wylądowali.

Skok w tandemie w Zielonej Górze – przygotowanie

Nie myśl jednak, że po przybyciu do strefy od razu wzniesiesz się w przestworza i oddasz skok w tandemie. Każdy skok wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego naszym klientom zalecamy przybycie godzinę przed wyznaczoną porą. W tym czasie przeprowadzamy wstępne szkolenie, podpisujemy z Tobą oświadczenie dotyczące stanu zdrowia, a w końcu – wznosimy się samolotem na wysokość 3000 m.

Skok spadochronowy w lubuskim: ile trwa?

To kolejne z pytań, które zadajecie nam najczęściej! Swobodne opadanie z prędkością 200 km/h trwa około 35 sekund, po czym następuje 5-minutowe szybowanie z otwartą czaszą spadochronu – najpiękniejszy moment całego skoku. To właśnie wtedy możesz poczuć się jak ptak; podziwiać odległe okolice oraz przejąć funkcję sternika.

Skok w tandemie w Zielonej Górze – idealny upominek

Pamiętaj, że skok tandemowy będzie niezapomnianą nie tylko dla Ciebie, ale i Twoich bliskich. Voucher na skok spadochronowy w Przylepie możesz podarować ukochanej osobie, przyjacielowi, a nawet dziecku. Nasi instruktorzy zadbają o to, by to wydarzenie stało się jednym z najpiękniejszych w życiu.

Oceń tą stronę!