17.03.2021

Skok w tandemie – Przylep. Jak skoki wpływają na ciało?

Skoki spadochronowe sprawiają, że stajesz się odważniejszy i szybciej przełamujesz własne słabości – to fakt. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak na skok reaguje Twój organizm? Wpływ skoków w tandemie na ciało może Cię zaskoczyć. Dowiedz się, dlaczego warto skakać z nami w Przylepie!

Skok w tandemie: sposób na kontrolę stresu

Nie ma osoby, dla której pierwszy skok ze spadochronem nie byłby stresującym przeżyciem. Jednak szczęśliwe lądowanie na ziemi zawsze wiąże się z jednym uczuciem: dumą z samego siebie. Każdy skok ze spadochronem, poprzez oswajanie ciała ze stresem, wpływa pozytywnie na umiejętność radzenia sobie z dużym napięciem nerwowym, tak potrzebną w codziennym życiu.

Zbawienna i oczyszczająca adrenalina

Hormon, który znany jest każdemu skoczkowi. Niektórzy sądzą nawet, że można się od niej uzależnić! Adrenalina wydzielana jest w sytuacjach nerwowych i nietypowych dla ludzkiego organizmu. Jej produkcja wiąże się z przyspieszoną pracą układu krwionośnego, co z kolei pomaga pozbywać się toksyn z organizmu oraz dobrze go dotlenić. Można śmiało stwierdzić, że skoki ze spadochronem działają jak dobry detoks.

Poprawa koordynacji: skok w tandemie – Zielona Góra

O ile pierwsze skoki spadochronowe odbywają się niepewnie i niezgrabnie, o tyle każdy kolejny musi wiązać się z większą pewnością ruchów. Lot nie jest dla człowieka czynnością naturalną, dlatego organizmowi tak trudno się do niego przyzwyczaić. Jednak możesz być pewien, że regularnie uprawiane skoki spadochronowe zwiększą Twoją koordynację; poprawią pewność ruchów i świadomość własnego ciała.

Skoki spadochronowe – Zielona Góra. Z nami skaczesz bezpiecznie

Skoki w tandemie bez wahania można określić jako zdrową i rozwijającą aktywność, oczywiście jeśli tylko nie dotyczą Cię zdrowotne przeciwwskazania. Podczas kwalifikacji do skoku, nasza załoga stwierdzi, czy jest on dla Ciebie w pełni bezpieczny. Zapisz się już dziś na swój pierwszy skok w tandemie!