16.04.2024

Skoki tandemowe, a niepełnosprawność ruchowa

Często spotykamy się z pytaniem, czy problemy zdrowotne są przeciwwskazaniem do skoków tandemowych. Odpowiedź jest niemal zawsze podobna: „to zależy”. Istnieją dolegliwości, które są przeciwwskazaniem do skoku, jednak zdecydowana większość zdrowotnych niedoskonałości nie stanowi tu żadnej przeszkody! Dziś podpowiadamy, czy osoby niepełnosprawne ruchowo mogą skorzystać z przygody, jaką jest skok w tandemie.

Czy osoby niepełnosprawne mogą skakać w tandemie?

Skoki tandemowe to wyjątkowa forma aktywności, która nie jest zarezerwowana tylko dla osób pełnosprawnych. Warto pamiętać, że skok w tandemie odbywa się w towarzystwie instruktora, który dosłownie jest „przyczepiony” do skoczka i kontroluje całą procedurę. Uczestnik skoku może skoncentrować się na emocjach i podziwianiu widoku i nie musi dysponować specjalnymi umiejętnościami!

Oznacza to, że osoby z niepełnosprawnością ruchową w zdecydowanej większości przypadków mogą skorzystać z atrakcji, jaką jest skok spadochronowy. Oczywiście każdy taki przypadek analizujemy indywidualnie, dlatego jeśli jesteś osobą niepełnosprawną lub chcesz kupić voucher na skok komuś, kto ma problemy z poruszaniem się, skontaktuj się z nami przed zakupem. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zrobimy wszystko, by realizacja wspaniałej przygody była możliwa.

Podkreślamy jednak, że istnieją bezwzględne przeciwwskazania do skoków spadochronowych – są nimi np. epilepsja, duże nadciśnienie krwi, poważne choroby kręgosłupa, a także ciąża. Ze względu na intensywne przeżycia emocjonalne nie zalecamy skoków spadochronowych osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś skakać, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Skok spadochronowy w tandemie: marzenie, które możesz spełnić

Skoki spadochronowe są dostępne dla szerokiej grupy odbiorców – bezwzględnego znaczenia nie mają tu wiek, poziom aktywności fizycznej, a nawet pełnosprawność ruchowa. Chcemy, abyś pamiętał, że nawet z problemami zdrowotnymi możesz spełnić swoje marzenie o lataniu. W Skoku Życia to możliwe!

Oceń tą stronę!